Добродійність як сенс існування суспільства МБФ Портал, MBF Портал, mbfportal.com
Дата публикации: 03.05.2012 в 12:54

Добродійність як сенс існування суспільства

Добродійність як сенс існування суспільства

Міжнародний добродійний фонд «Меценати Батьківщини» узяв на себе благородну місію. Маючи на меті відродження однієї з найкращих традицій нашої нації – меценатства, що з давніх-давен було властиве нашим предкам, Фонд виявляє і підтримує людей, які займаються добродійною діяльністю. Про відродження меценатства ми розмовляємо з президентом фонду – Олегом ЛУГОВСЬКИМ.

- Олеже Івановичу, одне з головних завдань Фонду – підняти престиж благодійників у країні. Невже благодійність у нас не сприймається позитивно?

- Меценатство в Україні, як і раніше, не в пошані, а добродійн��сть будь-якого роду викликає сильні підозри. В українському суспільстві і тепер домінує мінливе уявлення про добродійність, не дивлячись на деякі позитивні зрушення в цій царині. Меценатство в очах громадськості розглядається або як вимушена повинність держави, або як неминуча і обов’язкова розплата крупного бізнесу за нібито вчинені ним гріхи. Насправді добродійність є сенс і спосіб існування сучасного цивілізованого суспільства і моральний обов’язок кожної людини, а не тільки «багатіїв».

- Що ми можемо зробити, щоб змінити цю ситуацію?

- Активно брати участь в усуненні гострих соціальних проблем і розповідати про це людям – іншого шляху подолати диспропорцію між інтересами бізнесу і суспільства немає. Хочеться вірити, що це – хороший початок для розвитку найкращих соціальних ініціатив і проектів, для позитивних змін у громадській думці, в реальному житті людей. Нагадую, що все духовне багатство Срібного віку було результатом приватної добродійності, у сьогоденні ж розвинена культура взагалі немислима без підтримки фондів та інших добродійних інституцій. І ці фонди зовсім необов’язково мають бути тільки державними або особистими. У західних країнах надзвичайно поширені так звані суспільні фонди, що існують за рахунок пожертв приватних осіб, багато хто з яких у змозі перерахувати дуже малі суми, але в сукупності акумулюються величезні засоби на соціальні проблеми.

Ми сподіваємося, що добродійність у нашій країні перетвориться на масове явище, до якого залучиться велика частина жителів України. І це стане свідченням громадянської і етичної зрілості нашого суспільства, зробить наш світ гармонічнішим.

- Є така думка, що справжня благодійність не потребує зайвого шуму та нагород. Ваш Фонд займається, зокрема, тим, що нагороджує меценатів. Що ви можете сказати не противагу тим, хто не визнає відзнаки?

- Будь-яка нагорода – це не тільки знак уваги до громадянина, це дієвий інструмент відродження патріотичних і корпоративних відчуттів у громадян України. Серед кавалерів Ордена «МЕЦЕНАТ» немає випадкових людей, тут лише ті хто зробив найбільший внесок у становлення й розвиток нашої держави. Нагород удостоєні видатні громадські, державні і політичні діячі, керівники і колективи підприємств і організацій різних форм власності, які зробили вагомий внесок в економічний, соціальний і духовний розвиток українського суспільства. Нагорода назавжди залишиться з людиною. І ви, і ваші нащадки відчуватимуть гордість, відповідальність і моральне задоволення не тільки в час офіційної церемонії вручення, але і все подальше життя. Наші церемонії нагородження – це інвестиції у ваших спадкоємців.

- Які ви плекаєте надії на майбутнє?

- Я впевнений, що Україна і її народ зможуть пишатися не тільки своїми традиціями добродійності і меценатства в минулому, але й успіхами в розвитку цих традицій у сьогоденні. Милосердя і добродійність – ось що має стати моральною основою українського соціуму в цілому і кожного громадянина окремо.

Контакти:

  • 01030, Україна, м. Київ, вул.. Богдана Хмельницького, 9б, оф. 20
  • Фонд «Меценати Батьківщини»
  • www.mbf.net.ua
  • +38 (044) 279-18-15
  • +38 (044) 235-26-96
  • +38 (044) 278-53-83 (tel/fax)

Міжнародний діловий журнал "ІМІДЖ.UA" №2/11/2010

Просмотров: 639
Опубликовано организацией Меценаты Отечества
Категория новостей Интервью
Социальные ссылки
Другие новости организации
Уже сказали
    На данный момент на этой странице нет комментариев.
Уважаемый посетитель, комментарий на портале могут оставлять только зарегистрированные пользователи и организации. Если у Вас есть аккаунт, войдите. После входа Вы сможите пользоваться всем сервисом на портале.
Задать вопрос модератору
Здесь можно написать письмо модератору
Ваше имя
Ваш email
Текст