- Мітинг в підтримку сімейних цінностей
- Тренінг "Розвиток особистості"
- Занятия в гончарной мастерской
- IV Міжнародна конференція Українського форуму благодійників «Благодійність 2020: бачення та стратегія розвитку»
- Благодійний марафон "Доброта Миколая"
- 1 сентября 2011г. в «Школе Ирины»
- Благотворительный проект «Детство для всех!»
- Відкриття театрального сезону у «Парку Київська Русь» 24-25 березня
- В Павлоградской воскресной школе открыли специализированный класс для слаборазвитых детей
- Зустріч Львівських громадських організацій інвалідів з керівництвом області
- "Мистецькі вихідні–2012" вже на старті!
- IV Національний ярмарок інституційного розвитку.
- 30 листопада 2011р. дорогами Вінниччини проїде колона Національного автопробігу «На запчастини – тільки машини!».
- В здоровом теле здоровый дух
- Вулична акція "Живі книжки попереджають про небезпеку"
- Снова открыт Дом здоровья "Сила любви"
- Благотворительный концерт в г. Донецк
- Благотворительный Концерт
- Херсонская молодежь примется помогать больницам
- Запрошуємо на Майстер-клас з писанкарства "Всесвіт у долонях"
Велика історія церкви із Бернове
Село Бернове Кельменецького району Чернівецької області має своєрідну цікаву історію. Не є винятком і святиня цього населеного пункту, яка має назву Свято-Дмитрівська православна церква – на честь великомученика Дмитра Солунського.
Відповідно, відкрили церкву 8 листопада 1887 року і цього ж дня бернівчани щороку відзначають престольне свято. Перша церква у селі була побудована ще в 1808 році під час російсько-турецької війни. За Бухареським мирним договором тодішній Хотинський повіт, тобто землі між Прутом і Дністром, відійшли до Російської імперії. В другій половині XIX століття постала потреба у новій церкві, тому що попередня була малих розмірів і не вміщувала усіх прихожан. Так, на кошти парафіян було зведено нову святиню. Вона була дерев’яна, не опалювалася, тому в офіційних документах зазначалася як холодна. Цікаво, що керівником будівництва був поміщик М.Г. Харжевський, який домовлявся і наймав майстрів, а жителі села своїми силами збирали гроші і розраховувалися за зроблені роботи.
У 1858 року, з ініціативи тодішнього священика, було відкрито Церковноприходську школу. Біля храму знаходилося службове приміщення, яке стало шкільним і прийняло на навчання перший клас з 12 місцевих учнів. Довгий час настоятелем у церкві був Валентин Полянський. 1918 року румуни захопили всю Бессарабію. Відтоді у церкві почали правити румунські священики і службу проводили виключно румунською мовою. У 1940-му році за мирним договором між Росією і Румунією територія Хотинського повіту повернулася назад до складу України.
Відразу виникає потреба в будівництві школи, оскільки з приходом нової влади було наказано охопити навчанням усіх дітей села, яких налічувалося аж 240 чоловік. Зрозуміло, що розмістити їх не було де. Тоді сільська рада вирішує розібрати одну із церков села, а на її місці побудувати шкільне приміщення. Як тільки церкву розібрали, розпочалася Велика вітчизняна війна і задумані плани не здійснилися. Хоча на місці храму школи таки не збудували, друга святиня в селі існувала постійно.Нині в церкві настоятелем є отець Миколай, який проводить служби Божі та доглядає за спорудою. Однак святиня наразі знаходиться в аварійному стані. Коштів на її реконструкцію не вистачає. Жителі села усіма силами намагаються зібрати необхідну суму.
Нещодавно, на прохання настоятеля ХРБФ «Зміцнення громад» за фінансової підтримки корпорації «Сварог Вест груп», на чолі з головою правління Андрієм Гордійчуком, було виділено 40 000 грн., які допоможуть відновити церкову. Кожного року на престольне свято села збираються бернівчани та жителі сусідніх сіл, серед них завжди є представники благодійного фонду, які постійно опікуються святинею і при можливості надають допомогу. Священик щиро радий бачити усіх прихожан і намагається донести до кожного Божу істину та спокій у власній душі.
- День інформаційних технологій для НУО-4
- Свято Дня міста Шепетівки
- Володарі грантів
- Плесенці відсвяткували день села
- Тренінг для переможців антикризового конкурсу
- Тепер вулиці освітлені!
- Духовність села не залишається по��а увагою
- День міста у Славуті
- ХРБФ «Зміцнення громад» став благодійником року
- До Дня медичного працівника
-
Под Киевом вновь незаконно захватывают землю
Община с. Шевченково Броварского района Киевской области и обратилась с коллективным письмом в МОО «ВКЗ» по поводу незаконного захвата земли.
-
Фонд громади у Грицева
З 1.10.2011 громадська організація «Відродження Грицева», яка стала переможцем конкурсу проектів «Школа фондів громад», при підтримці центру сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання», за фінансової допомоги Фонду Ч.С. Мотта, розпо...
-
Літнє турне «Конвіктуса» (частина перша)
Представники ВБО «Конвіктус Україна» протягом літа відвідали ряд жіночих колоній, аби детально ознайомити адміністрації виправних установ з проектом «
-
Выставка фотографий «Помним, Любим, Чтим»
Кинохроника, документация, народное творчество, парады и пожелтевшие фотографии, вот уже 67-й год напоминают о событиях страшной и долгой войны.
-
Володарі грантів
«Головна умова збереження культурної спадщини - бажання її зберігати!» – таким принципом керувалися МФ «Відродження», ко
-
Подаруй життя!
Біда не приходить в дім одна… Саме так сталося в сім’ї Коновал, які проживають у Вінницькій області, Тульчинського району
-
Независимой Украине – независимая молодежь!
«Независимой Украине – независимая молодежь!» - под таким девизом прошла уличная акция на жилом массиве Троещина города Киева. Организаторы акции: БО
-
Духовність села не залишається поза увагою
Сакральні нотки духовної пісні зринули з уст церковного хору і полинули високо вгору до неба, щоб почув їх Цар небесний і благословив на діла благі. Т
-
Наталія Сумська розкрила свої секрети Берегиням
12 квітня дівчатам-учасницям проекту “Я – Берегиня” 2012 випала щаслива нагода зустрітися з народною артисткою України Наталією Сумською.
-
Фонд Рината Ахметова будет помогать Николаевщине решать проблемы с туберкулезом
Николаевщина стала первым регионом Украины, где подписан меморандум о взаимопонимании и сотрудничестве между областным советом, облгосадминистрацией и