Пройшов ініційований Фондом Круглий стіл МБФ Портал, MBF Портал, mbfportal.com
Дата публикации: 12.03.2012 в 09:42

Пройшов ініційований Фондом Круглий стіл

Пройшов ініційований Фондом Круглий стіл

6 березня у приміщенні Палацу дітей та юнацтва пройшов Круглий стіл на тему «Соціальна підтримка та адаптація в сучасному суспільстві дітей з числа уразливих категорій населення». Подія відбулася на ініціативи Всеукраїнського благодійного Фонду «Обдаровані діти – майбутнє України», котрий очолює Влада Прокаєва. Модератором круглого столу стала Галина Лактіонова, старший науковий співробітник Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України, докт��р педагогічних наук.

Влада Прокаєва є членом громадської консультативної ради з питань захисту прав людини при уповноваженому Президента України з прав дитини, де очолює секцію «Захист прав дитини та гармонійний всебічний розвиток».У вступному слові голова Фонду зазначила, що консультаційна рада існує не так давно, її можна порівняти із немовлям, але завдання поставлені та будуть виконані.

Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко першим узяв слово: «Особливу увагу я хочу звернути на співпрацю влади і громадських організацій. На жаль, за минулий рік в Україні ліквідовано понад 500 центрів у справах сім`ї та молоді. За останні 4 місяці я був у 14 областях України, де підіймав це питання і подекуди вдалося ліквідувати руйнацію цих центрів. Незахищених родин в Україні дуже велика кількість, але часто на це просто закривають очі. Існує така проблема, але центри, які мають опікуватись такими родинами закривають, соціальні працівники втрачають робочі місця. На даний момент наш департамент обговорює різні соціальні проекти для підтримки таких сімей, які направлені на ефективну державну політику в цій сфері. Ми підтримуємо реалізацію проекту «Я-Берегиня», це той майданчик і той проект, який створив нові можливості для ефективної соціальної політики. Проект «Я-Берегиня» – одна із таких ініціатив, яку треба всебічно підтримувати», - зазначив Юрій Павленко.

Представник Міністерства у справах сімї, молоді та спорту Вікторія Сановська у своїй доповіді навела деякі цифри: «На початку 2009 року в Україні було зареєстровано 1869 соціальних центрів, на даний момент їх залишилося лише 1400, працівників ліквідованих закладів було звільнено. 82 заклади для дітей із незахищених верств населення – центри по роботі з дітьми. За минулий рік збудовано аж 4 соціальних центри, це великий плюс, що таке будівництво існує».

Далі основні засади своєї педагогічної дисертації «Сутність та особливості системи забезпечення прав дитини» презентувала Жанна Петрочко, головний науковий співробітник лабораторії дитячих об’єднань Інституту проблем виховання НАПН України, доктор педагогічних наук, яка звернула увагу громадськості на те, що базова потреба кожної дитини – зростати у благополучній родині, і що батьків також потрібно виховувати.

Менеджер з корпоративних зв`язків головного спонсора цьогорічного проекту «Я –Берегиня» компанії «Amway» розповіла про соціальну відповідальність з точки зору бізнесу. «Якщо ми зараз не проінвестуємо соціальну адаптацію і виховання дітей, то через 20 років економічна ситуація в країні суттєво погіршиться», - зазначила Олена Якимчук.«Часто у цілком нормальних сім`ях не вистачає часу або вміння надати дітям знання про те, як ставити життєві цілі та досягати їх. Потенціал таких проектів як «Я – Берегиня» безсумнівно є, адже успішне суспільство – це запорука успішного бізнесу».

Особливим доповідачем круглого столу стала учасниця проекту «Я-Берегиня» минулих років Анастасія Горбунова, яка цього року стала координатором волонтерів проекту «Я-Берегиня». Анастасія розповіла, як змінилась вона сама, ії самооцінка та життя після участі в проекті. Наголосила, що участь у подібному проекті дуже допомагає сучасній дівчині віднайти життєві орієнтири.

В рамках круглого столу відбулась дискусія на тему «Дієві методи та інноваційні підходи до вирішення питань успішної соціальної адаптації та гармонійного розвитку особистості дитини, зокрема числі дітей і молоді з уразливих категорій населення», яку підтримали:

 • Зінаїда КИЯНИЦЯ, заступник директора Міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині», кандидат педагогічних наук;
 • Олексій ШЕСТАКОВСЬКИЙ, представник Українського інституту соціальних досліджень імені О.Яременка;
 • Марина КРИСА, Президент благодійного фонду «Товариство «Приятелі дітей»;
 • Ірина ЗВЄРЄВА, Президент Українського фонду «Благополуччя дітей», доктор педагогічних наук, професор;
 • Марія АЛЄКСЄЄНКО, Голова ВГО «Жіночий консорціум України»;
 • Сергій ДАХНОВ, директор Київського Палацу дітей та юнацтва, кандидат фізико-математичних наук;
 • Валентин ЧАГІН, директор Київського регіонального вищого професійного училища будівництва;
 • Тамара МАНЬКО, директор загальноосвітньої школи-інтернат № 14 Дніпровського району м. Києва;
 • Ольга ДУДІНА, ��тарший фахівець відділу інноваційний програм Національної мережі людей, що живуть з ВІЛ.

Всі учасники круглого столу згодилися, що подібні зустрічі повинні відбуватися на регулярних засадах та тему соціальної адаптації дітей із незахищених категорій населення потрібно підіймати як на державному, так і на громадському рівнях.

Просмотров: 318
Опубликовано организацией Обдаровані діти – майбутнє України
Категория новостей Новости страны
Социальные ссылки
Другие новости организации
Уже сказали
  На данный момент на этой странице нет комментариев.
Уважаемый посетитель, комментарий на портале могут оставлять только зарегистрированные пользователи и организации. Если у Вас есть аккаунт, войдите. После входа Вы сможите пользоваться всем сервисом на портале.