Громадський центр «Конвіктус» відвідав Мішель Казачкін, виконавчий директор Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією МБФ Портал, MBF Портал, mbfportal.com
Дата публикации: 25.01.2012 в 14:24

Громадський центр «Конвіктус» відвідав Мішель Казачкін, виконавчий директор Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією

Громадський центр «Конвіктус» відвідав Мішель Казачкін, виконавчий директор Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією

На прикладі громадського центру «Конвіктус» гості ознайомилися з досвідом реалізації програм зменшення шкоди серед груп ризику, високо оцінивши побачені підходи і новації в роботі з вразливими групами населення.

«Для нас – велика честь демонструвати свої напрацювання та проекти таким поважним гостям. Пан Мішель разом з представниками Глобального фонду познайомилися з послугами, які надаються в громадському центрі, специфікою роботи з вразливими групами населення. Поцікавилися у самих клієнтів ситуацією з наркосцени у Києві та їх поглядом на програми, що реалізують неурядові організації. Від гостей залишились дуже позитивні враження. «Я сподіваюсь, що цей візит зміцнить позицію України щодо протидії епідемії ВІЛСНІДу та відкриє двері до більш тісної співпраці між державним та недержавним секторами» – поділилася враженнями Євгенія Кувшинова, координатор проектів в м. Києві та Київській області.

Ця подія відбулася 16 січня в рамках першого офіційного візиту пана Казачкіна до України, в рамках якого він зміг оцінити масштаби зрушень, які були зроблені в нашій країні за час діяльності тут програм Глобального Фонду. Того ж дня виконавчий директор Глобального фонду для боротьби зі СНІДом зустрівся з Миколою Азаровим, прем’єр-міністром України.
«У нас відбулась досить відкрита та відверта дискусія з премєр-міністром Миколою Азаровим. І він досить чітко сказав: що відноситься до замісної терапії, то Україна буде продовжувати рухатися окресленим курсом і продовжуватиме використовувати замісну терапію, як засіб профілактики ВІЛ-інфекції», – підкреслив Мішель Казачкін.

За його словами, Україна має намір охопити цією програмою 20 000 пацієнтів, і якщо їх кількість збільшиться, то, можливо, доведеться переглянути існуючі законодавчі нормативи. При цьому виконавчий директор Глобального фонду наголосив на успішному впровадженні Україною програм замісної терапії. Він підкреслив, що в регіоні Східної Європи Україна займає ТОП позиції у цьому питанні. Микола Азаров доручив Міністру охорони здоровя взяти під особистий контроль збільшення числа пацієнтів замісної терапії. Крім того, Кабінет Міністрів схвалив законопроект «Про здійснення програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні», який передбачає надання допомозі Глобального фонду податкових пільг та звільнення від сплати мита. Відзначивши прогрес, досягнутий Україною у відповіді на епідемію ВІЛ/СНІДу, Мішель Казачкін окреслив ключові напрямки, які потребують термінових дій з боку країни: «В найближчому майбутньому Україна має сконцентруватися на досягненні суттєвого прогресу у виділенні державного фінансування для фокусних програм профілактики, а також задовольнити невідкладні потреби щодо профілактики та лікування у тюремних закладах».

Крім громадського центру «Конвіктус», в ході свого візиту Мішель Казачкін відвідав й інші проекти, які підтримує Альянс: сайт замісної терапії на базі Київського міського центру СНІДу, профілактичні пункти організацій «Еней» та «Вертикаль». Результати візиту висвітлювали New York Times, Washington Post, ICTV та національні ЗМІ.

Просмотров: 48
Опубликовано организацией Конвиктус Украина
Категория новостей Новости страны
Социальные ссылки
Другие новости организации
Похожие новости
Уже сказали
    На данный момент на этой странице нет комментариев.
Уважаемый посетитель, комментарий на портале могут оставлять только зарегистрированные пользователи и организации. Если у Вас есть аккаунт, войдите. После входа Вы сможите пользоваться всем сервисом на портале.