- Підсумки конкурсу
- Мітинг в підтримку сімейних цінностей
- В Павлоградской воскресной школе открыли специализированный класс для слаборазвитых детей
- Запрошуємо на Майстер-клас з писанкарства "Всесвіт у долонях"
- Снова открыт Дом здоровья "Сила любви"
- В этом году 1 сентября в Николаевкой области около 80-ти ВИЧ -положительных детей пойдут в школы
- В здоровом теле здоровый дух
- IV Міжнародна конференція Українського форуму благодійників «Благодійність 2020: бачення та стратегія розвитку»
- Благодійний марафон "Доброта Миколая"
- IV Національний ярмарок інституційного розвитку.
- Вулична акція "Живі книжки попереджають про небезпеку"
- Добрые сердца Днепропетровска, объединяйтесь!
- Благотворительная акция «Открой сердце – Выбери жизнь!» в честь празднования Масленицы
- Занятия в гончарной мастерской
- 1 сентября 2011г. в «Школе Ирины»
- Відпочинок вихідного дня- Медовий Спас!
- Благотворительный проект «Детство для всех!»
- Благотворительный Концерт
- Анонс благотворительного марафона к Международному дню онкобольного ребенка в Харькове
- 30 листопада 2011р. дорогами Вінниччини проїде колона Національного автопробігу «На запчастини – тільки машини!».
8 жовтня відзначається Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги
Щорічно в другу суботу жовтня світова спільнота відзначає Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги, організатором якого є Світовий Альянс паліативної допомоги, куди входять національні та регіональні організації, що підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.
Мета відзначення цього дня полягає у підвищенні інформованості світової громадськості про проблеми паліативної допомоги та хоспісів, сприяння у створенні умов для того, щоб люди могли висловити свої думки про проблему; підвищення розуміння медичних, соціальних, практичних і духовних потреб людей, які мають невиліковні захворювання та членів їх сімей; сприяння становленню та розвитку благодійних фондів, здатних підтримувати та розвивати рух хоспісної та паліативної допомоги.
Як окремий напрямок медицини Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) запровадила паліативну допомогу у 1982 році. Спочатку її визначали як догляд за людиною в останні дні її життя. У 2002 році ВООЗ розширила поняття паліативної допомоги.
Сьогодні найбільш широко застосовується наступне визначення: Паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого – забезпечити максимальну якість життя пацієнта з невиліковним (смертельним) захворюванням і членів його родини, шляхом запобігання та полегшення страждань завдяки ранньому виявленню і точному діагностуванню (оцінці) проблем, що виникають, та проведення адекватних лікувальних заходів (при больовому синдромі та інших розладах життєдіяльності), а також надання психосоціальної та моральної підтримки.
ВООЗ окремо дає визначення паліативної допомоги дітям:
Паліативна допомога дітям – це активна повна турбота про фізичний стан, розумові здібності й душевний стан дитини, що також включає надання підтримки родині.
Паліативне лікування повинне бути доступним для хворого цілодобово і надаватися в обсязі, прийнятному для пацієнта, відповідно до затверджених стандартів та клінічних протоколів.
Паліативна допомога може надаватися з урахуванням потреб і згоди конкретного пацієнта вдома, у поліклініці (як консультативна послуга) або в стаціонарних лікувально-профілактичних закладах будь-яких форм власності з використанням різних організаційних форм медичного обслуговування, у тому числі, у денному стаціонарі, у спеціалізованих стаціонарах (хоспісах або відділеннях паліативної допомоги). Наприклад, якщо хворий хоче одержувати паліативну допомогу вдома, медичні працівники можуть навчити його родичів, близьких або сусідів, які його доглядають, правильно давати йому призначені лікарем препарати, а також надавати інші види медичної й психологічної допомоги. Вони також повинні мати можливість звертатися, при необхідності, до медичних працівників за консультацією.
Тому ВООЗ визнає, що в кожній країні повинні бути створені відповідні служби для задоволення медичних і соціальних потреб паліативних хворих. Заклад, де невиліковні хворі можуть отримати професійну, спеціалізовану, комплексну й багатопрофільну паліативну допомогу, в багатьох країнах, називається хоспісом. Першу згадку слова «хоспіс» (з латини – притулок, захисток) у близькому до сучасного значення можна знайти ще у письмових свідоцтвах Середньовіччя.
Серед прочан, що йшли в Святі Землі, було багато людей, які сподівалися, що Всевишній позбавить їх від тяжкої хвороби. Дорогою вони зупинялися у монастирях для того, щоб перепочити. Приміщення, які надавалися таким людям, називалися хоспісами.
Француженка Жиан Гарн’є надала цьому слову сучасного значення. У 1842 році вона заснувала у Франції (Ліон) перший заклад для безнадійно хворих на рак.
У 1967 році в Лондоні був відкритий Хоспіс св. Христофора, який працює до нині. У 1987 році у Великобританії паліативну допомогу визнали самостійним напрямком медицини, а його визначення було таким: “Галузь медицини, що вивчає пацієнтів з пізніми стадіями прогресуючих захворювань, при яких прогноз несприятливий, й задачі лікування зводяться до підтримки якості життя, й допомагає таким пацієнтам”.
З того часу створено чимало хоспісів по всьому світу і частина із них – спеціалізовані: створені хоспіси для дітей, неврологічні хоспіси, хоспіси, в яких надається допомога хворим на СНІД тощо.
Однак, досі більша частина хоспісних ліжок (від 50% до 90%) у різних країнах призначена для онкологічних хворих. Хоспіси також різняться по формам надання паліативної допомоги. Поширені хоспіси на дому (в розвинутих країнах це близько 70%), хоспіси вихідного дня.
Перший хоспіс у Радянському Союзі був створений в Санкт-Петербурзі у 1990 році.
В Україні перші хоспіси з’явилися у 1996 році у Львові, Івано-Франківську (за ініціативи управлінь охорони здоров’я відповідних обласних державних адміністрації) та Коростені (Житомирська обл., за ініціативи Української православної церкви та обласного осередку Товариства Червоного Хреста України).
У цьму році Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги відзначається 8 жовтня. ДОБО «Сяйво веселки» за фінансової підтрими Міжнародного фонду «Відродження» до Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги проводить благодійну виставку творчих робіт дніпропетровських майстрів «Цінуй життя», яка відбудеться з 01 по 07 жовтня за адресою: м.Дніпропетровськ, пл. Червона, 3, АРТ-центр «Квартира».
Час роботи виставки з 12:00 до 18:00. Вхід вільний. Відвідувачі зможуть зробити свої пожертви у «Скриньки надії».
На завершення виставки, 8 жовтня відбудеться благодійний аукціон. Кошти, зібрані під час роботи виставки-аукціону, будуть направлені на надання адресної допомоги дітям, які мають онкологічні та важкі гематологічні захворювання.
При підготовці були використані матеріали Звіту щодо прав людини у сфері паліативної допомоги: «Актуальні питання впровадження системи паліативної допомоги та забезпечення прав пацієнтів з обмеженим прогнозом життя в Україні».
- «Цени жизнь, чтоб быть достойным жить»
- Ярмарка в Италии
- Это касается каждого
- Большое всем спасибо!
- Первый тренинг по работе с онкобольными детьми
- Викуся и Юлечка: две девочки, одна проблема
- «Рождественские встречи». Картинки с выставки
- Записки волонтера: «Почему я?»
- Настюшка уже с новой почкой!
- Митрополит Ириней открыл благотворительную выставку творческих работ «Цени жизнь»
-
Уроки ипотерапии в "Школе Ирины" май 2011г
Сюжет из новостей ПТРК г. Павлоград .Эфир май 2011г. Уроки ипотерапии в "Школе Ирины". Конный клуб "Фаво
-
Добрый волшебник
107 лет назад, 2 апреля 1805 года родился человек, чья слава не померкнет, наверное, никогда. Всю жизнь он метался между разными видами и жанрами искусства, литературой и театром, поэзией и прозой, хотел быть актёром, драматургом, романистом. Но его ...
-
За что выгнали детей-инвалидов Школы "Класса Ирины" с помещения Воскресной школы
5-й канал передача "Акцент" Эфир 03.02.2010г. Эпизод про Школу"Класс Ирины". Съёмки занятий детей-ив
-
Записки волонтера: «Замолвите слово»
Одна мама в интернет-дневнике писала о том, как меняется жизнь женщины с рождением ребенка. Как в сердце ее вырастает та
-
Новый выпуск журнала
Дорогие наши читатели! По данным статистики сегодня один младенец из 700 рождается с синдромом Дауна, независимо от места проживания родителей, нал
-
Отношение к детям-инвалидам Школы Ирины 27.11.2010г.
Канал 1+1 "Гроши" Эфир 27.11.2010г. отрывок из сюжета про «Школу Ирины». Откровенный монолог отца Валентина Це
-
МОО «Всенародний контроль и защита»: «Проблемы экологии должны быть в нашей стране на первом месте»
На протяжении года мы приглашали активных граждан для сотрудничества с МОО. Мы открыли наши ячейки в Польше, России, Белоруссии, Молдове. А основные направления нашей деятельности (контроль за охраной окружающей среды, строительством и ЖКХ) заместите...
-
Канестерапия в Школе "Классе Ирины". Наши гости 12.10.2009
Сюжет из новостей ПТЦ г. Павлоград .Эфир 12.10.2009г. В школу "Класс Ирины"приходил гость, специалист из Швей
-
Несколько слов об экологической помощи
П. В. Лушин «Экология», «экологичность» – эти слова у многих людей ассоциируются с природой и охраной окружающей среды. Но мало кому известно еще одно их значение – экология душевного состояния, забота о внутренней природе самого человека. "Чис...
-
Праздник звонкого смеха и воплощения сказки
Счастье в детских глазах... Лучшего подарка для родителей, чем радость и улыбка ребенка, просто не найти. А зажечь в детских глазах счастье, как о