Лубенські школярі візьмуть участь у проекті «Учень – громадянин» МБФ Портал, MBF Портал, mbfportal.com
Дата публикации: 07.02.2013 в 03:05

Лубенські школярі візьмуть участь у проекті «Учень – громадянин»

Лубенські школярі візьмуть участь у проекті  «Учень – громадянин»

05 лютого 2013 року в приміщенні Лубенської міської ради пройшло перше зібрання учасників проекту «Учень – громадянин». Ними стали учні загальноосвітніх навчальних закладів міста, яких протягом дії проекту навчатимуть бути відповідальним громадянином, брати активну участь у суспільному житті громади і країни, знати її закони та мо��ель сучасного демократичного суспільства.

Вже на першій зустрічі учасники показали активність, заявили про амбітні цілі отримати певні навички та самореалізуватись, а також, виявили бажання до участі у навчанні.

Керівник проекту, Олександр Чепур (Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» ) говорить: «Одним із важливих завдань громадянської освіти є виховання у школярів суспільної активності та відчуття відповідальності, підготовка їх до вирішення тих проблем, з якими вони зіштовхуються вже зараз, і тих із якими доведеться зустрітися після закінчення школи». Проект покликаний виховати компетентних та відповідальних громадян та залучити молодь до розв’язання тих проблем, які стоять перед нашим суспільством. Усвідомлення того, що великі справи починаються із маленьких вчинків: посадженого дерева, очищеного струмка, допомоги ближньому, призводить не лише до конкретних дій, але й до набуття позитивного досвіду громадської співучасті.

Світлана Скиба, начальник відділу в справах сім’ї та молоді вважає знаковим початок проекту саме у стінах Лубенської міської ради, де приймаються важливі рішення на рівні місцевої громади. У вступному слові вона зазначила, що навики розв’язання соціально важливих проблем та засвоєння демократичних цінностей важко виробити на звичайних уроках у школі. Ці навики найбільш успішно набуваються під час соціальної практики.

Фахівці Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій Світ», усвідомлюючи важливість громадянського виховання учнівської молоді, вирішили розпочати у 2013 році реалізацію в Лубнах ініціативи «Учень – громадянин». Проект буде активно використовуватись при роботі із молоддю, а його методика буде творчо опрацьована із врахуванням суспільно-політичних реалій України, досвіду та тенденцій розвитку вітчизняної освіти і зарубіжної практики. Курс «Учень – громадянин» є також частиною проекту «Молодіжний дебатний центр «Дитяча рада прав людини», що реалізується за підтримки Фінського Фонду Місцевого Співробітництва.

Працюючи над різноманітними проектами, школярі одночасно є безпосередніми учасниками становлення громадянського суспільства в Україні. Процес успішної реалізації проекту передбачає об’єднання спільних зусиль учнів, вчителів-наставників, шкільної адміністрації, органів місцевого самоврядування, громадськості, що спрямовані на вирішення важливих для громади проблем.

Просмотров: 186
Категория новостей Новости страны
Социальные ссылки
Другие новости организации
Уже сказали
    На данный момент на этой странице нет комментариев.
Уважаемый посетитель, комментарий на портале могут оставлять только зарегистрированные пользователи и организации. Если у Вас есть аккаунт, войдите. После входа Вы можете пользоваться всем сервисом на портале.
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Задать вопрос модератору
Здесь можно написать письмо модератору
Ваше имя
Ваш email
Текст