Вперше учасниками “Живої бібліотеки” стали представники Вінницької обласної райдержадміністрації МБФ Портал, MBF Портал, mbfportal.com
Дата публикации: 19.12.2011 в 10:37

Вперше учасниками “Живої бібліотеки” стали представники Вінницької обласної райдержадміністрації

Вперше учасниками “Живої бібліотеки” стали представники Вінницької обласної райдержадміністрації

14 грудня 2011 року Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії» провела інтерактивний захід «Жива бібліотека» для спеціалістів – представників Вінницької райдержадміністрації, Вінницького районного відділу освіти, заступників директора з виховної роботи загальноосвітніх шкіл Вінницького району (с. Стрижавка, с. Агрономічне, с. Малі Крушлинці, с. Якушенці, с. Лука Мелешківська, смт. Вороновиця), психологів. Захід відбувся в рамках проекту «Оптимізація співпраці органів влади, НУО і місцевих громад Вінницької області у протидії расизму та ксенофобії в контексті дітей-біженців, шукачів притулку та мігрантів» за підтримки Данської Ради у справах біженців та при фінансуванні Європейської Комісії.

Допомогу в організації заходу надав відділ у справах сім’ї та молоді Вінницької райдержадміністрації і Вінницький районний відділ освіти. А також, щоб відчути на собі, як працює методика «Ж.Б.», в якості активних її учасників були заступник голови Вінницької райдержадміністрації Грабова Л. М. та начальник відділу у справах сім’ї та молоді Олійник Н.К.

В заході прийняло участь 15 чоловік. Живими книжками були представники: африканської країни Конго, польського та російського народу. Провела захід психолог ВОПО «Джерело надії» Мисаченко Наталія.

“Жива бібліотека” проходила в форматі спілкування в малих групах, де кожен з учасників мав змогу почути історію “живої книжки” та особисто задати їй запитання по темі расизму та ксенофобії, дізнатися як почувають себе люди інших народів у нас в Україні, як реалізують себе. Захід пройшов в теплій та дружній атмосфері. Всі залишилися небайдужими до теми та цікавих історій “живих книжок”. Фахівці відзначили важливість теми, яка розглядалася і необхідність впровадження методики «Ж.Б.» в начальних закладах Вінницького району. Організатори поділилися з учасниками методичними посібниками та інформаційними матеріалами, підготовленими працівниками ВОПО «Джерело надії». При обговоренні заходу та в висновках анкетування учасники дали гарні відгуки та особисті враження.

Ось деякі з них:

 • "Спілкування є важливим в прояснені проблеми людської антиетики та невігластва до людей інших рас";
 • "Люди інших народів виявляють щире бажання добра і миролюбивого життя з українцями, намагаються зрозуміти людей, які мають упереджене ставлення до людей інших рас";
 • "Дорослі люди не можуть пояснити дітям про те, що всі люди однакові незалежно від раси. ЗМІ мають великий вплив на сприйняття людей і часто негативне".
 • "Питання, які розглядались, дали змогу краще дізнатися про інші національності";
 • "Представникам інших національностей не завжди легко в Україні";
 • "Важливо поширювати досвід роботи";
 • "Важливість інтерактивних форм роботи з шкільною молоддю";
 • "Важливість проведення таких заходів для людей з низьким рівнем культури та серед дорослого населення";
 • "Вразила цікава методика вирішення проблеми, знайомство та спілкування з людьми, які працюють в цьому напрямку по-справжньому ефективно";
 • "Кожна книга цікава, тому враження корисні від всіх. Закарбувалося в пам’яті: “Знайомтеся – ми люди!”
 • "Я поважаю себе, тому поважаю всіх інших";
 • "Почуття людей інших національностей є новим для мене";
 • "Методика допоможе в школі з учнівськими колективами в проведенні круглих столів на теми “дитячого життя”.

В кінці заходу заступник голови Вінницької райдержадміністрації Грабова Л. М. висловила думку про те, що у самих дітей немає упередженого ставлення до людей інших рас та національностей, а упереджене ставлення та стереотипи їм вносять саме дорослі.

Були висловлені побажання в подальшій співпраці.

Начальник відділу у справах сім’ї та молоді Олійник Надія Кирилівна висловила вдячність всім “живим книжкам” і запропонувала представнику країни Конго, який вже став громадянином України, дружбу та підтримку.

Психолог ВОПО “Джерело ��адії”

Наталія Мисаченко

Просмотров: 417
Опубликовано организацией Джерело надії
Категория новостей Постфактум
Социальные ссылки
Другие новости организации
Уже сказали
  На данный момент на этой странице нет комментариев.
Уважаемый посетитель, комментарий на портале могут оставлять только зарегистрированные пользователи и организации. Если у Вас есть аккаунт, войдите. После входа Вы сможите пользоваться всем сервисом на портале.
Задать вопрос модератору
Здесь можно написать письмо модератору
Ваше имя
Ваш email
Текст