Велика історія церкви із Бернове МБФ Портал, MBF Портал, mbfportal.com
Дата публикации: 09.12.2011 в 16:25

Велика історія церкви із Бернове

Велика історія церкви із Бернове

Село Бернове Кельменецького району Чернівецької області має своєрідну цікаву історію. Не є винятком і святиня цього населеного пункту, яка має назву Свято­-Дмитрівська православна церква – на честь великомученика Дмитра Солунського.

Відповідно, відкрили церкву 8 листопада 1887 року і цього ж дня бернівчани щороку відзначають престольне свято. Перша церква у селі була побудована ще в 1808 році під час російсько­-турецької війни. За Бухареським мирним договором тодішній Хотинський повіт, тобто землі між Прутом і Дністром, відійшли до Російської імперії. В другій половині XIX століття постала потреба у новій церкві, тому що попередня була малих розмірів і не вміщувала усіх прихожан. Так, на кошти парафіян було зведено нову святиню. Вона була дерев’яна, не опалювалася, тому в офіційних документах зазначалася як холодна. Цікаво, що керівником будівництва був поміщик М.Г. Харжевський, який домовлявся і наймав майстрів, а жителі села своїми силами збирали гроші і розраховувалися за зроблені роботи.

У 1858 року, з ініціативи тодішнього священика, було відкрито Церковно­приходську школу. Біля храму знаходилося службове приміщення, яке стало шкільним і прийняло на навчання перший клас з 12 місцевих учнів. Довгий час настоятелем у церкві був Валентин Полянський. 1918 року румуни захопили всю Бессарабію. Відтоді у церкві почали правити румунські священики і службу проводили виключно румунською мовою. У 1940­-му році за мирним договором між Росією і Румунією територія Хотинського повіту повернулася назад до складу України.

Відразу виникає потреба в будівництві школи, оскільки з приходом нової влади було наказано охопити навчанням усіх дітей села, яких налічувалося аж 240 чоловік. Зрозуміло, що розмістити їх не було де. Тоді сільська рада вирішує розібрати одну із церков села, а на її місці побудувати шкільне приміщення. Як тільки церкву розібрали, розпочалася Велика вітчизняна війна і задумані плани не здійснилися. Хоча на місці храму школи таки не збудували, друга святиня в селі існувала постійно.Нині в церкві настоятелем є отець Миколай, який проводить служби Божі та доглядає за спорудою. Однак святиня наразі знаходиться в аварійному стані. Коштів на її реконструкцію не вистачає. Жителі села усіма силами намагаються зібрати необхідну суму.

Нещодавно, на прохання настоятеля ХРБФ «Зміцнення громад» за фінансової підтримки корпорації «Сварог Вест груп», на чолі з головою правління Андрієм Гордійчуком, було виділено 40 000 грн., які допоможуть відновити церкову. Кожного року на престольне свято села збираються бернівчани та жителі сусідніх сіл, серед них завжди є представники благодійного фонду, які постійно опікуються святинею і при можливості надають допомогу. Священик щиро радий бачити усіх прихожан і намагається донести до кожного Божу істину та спокій у власній душі.

Просмотров: 277
Опубликовано организацией Зміцнення громад
Категория новостей Новости страны
Социальные ссылки
Другие новости организации
Уже сказали
    На данный момент на этой странице нет комментариев.
Уважаемый посетитель, комментарий на портале могут оставлять только зарегистрированные пользователи и организации. Если у Вас есть аккаунт, войдите. После входа Вы сможите пользоваться всем сервисом на портале.
Задать вопрос модератору
Здесь можно написать письмо модератору
Ваше имя
Ваш email
Текст