Прохачі чи шахраї людського горя? МБФ Портал, MBF Портал, mbfportal.com
Дата публикации: 12.07.2013 в 17:51

Прохачі чи шахраї людського горя?

Прохачі чи шахраї людського горя?

Все частіше на вулицях Львова зявляються волонтери з благодійного фонду, які просять дати їм гроші на лікування для якогось хлопчика чи дівчинки. Але перед тим, як давати милостиню, львівянам радять, попросити у волонтерів документи. Бо часто вони виявляються не представниками благодійної організації, а шахраями.

- До мене підходить працівниця міськвиконкому і розпитує стосовно документів, які повинен мати при собі волонтер. Таке зацікавлення жінка пояснює тим, що побачила через вікно, як волонтери одного із благодійних фондів серед білого дня відкрили скриньку для пожертв, поділили гроші між собою. Після чого зникли з місця подій, - розповідає пан Андрій.

- Я підходив до волонтерів з фонду «Люди в дії» і просив показати посвідчення, - мовить він далі. - Його у них не виявилось. Ба більше, волонтери почали хамити і не хотіли давати номер керівництва. Мовляв це заборонено. Насправді ж коли людина питається номер телефону керівника фонду, волонтер зобовязаний надати повний перелік документів та інформацію про нього. За словами львівянина, він хотів піти до них на роботу. Але зясував, що їхній офіс розташований лише у Києві. Тут, у Львові лише штаб-квартира на вул. Пекарській, у житловому будинку, куди вони приходять.

Пан Андрій також намагався дізнатись у волонтерів «Люди в дії», як іде підрахунок зібраних коштів. Втім вони про це нічого не знають, тому що віддають скриньки з грошима і йдуть додому.

Зясувався і інший аспект проблеми. Волонтер, якому 16 років, не мав при собі паспорту і ніяк не міг підтвердити свою особу. Втім, він зобовязаний його мати при собі, аби засвідчити, що документи виписані саме на нього. До слова, договір, який він представив, був виписаний не на одного, а зразу на 40 волонтерів.

Виконавчий директор благодійного фонду «Янголятко» Бояров Андрій розповів у коментарі 032.ua, який перелік документів зобовязаний мати при собі волонтер. «Серед документів які стосуються фонду, що представляє волонтер, останній повинен мати копії: свІдоцтва про державну реєстрацію фонду, довідку зі статистики, довідку з Міністерства юстиції України, довідку про взяття на облік платника податків (де вказано, що організація не є прибутковою організацією) та статут фонду».

- До обовязкових документів також належать: копія медичного висновку, копія листа запрошення на лікування (якщо дитина буде проходити лікування за кордоном), копія довідки від лікуючого лікаря, копія відкритого листа від матері або батька хворої дитини, копія заяви від батьків з проханням надати фінансову допомогу на лікування дитини, копію розписки від батьків, про те, що вони дозволяють розміщувати інформацію про хвору дитину, виписку з банку про відкриття рахунку. Усі копії мають бути завіренні мокрою печаткою фонду, - зазначив Андрій Бояров.

- Стосовно документів, які мають бути в оригіналі, до них відноситься посвідчення волонтера та довіреність, - зазначив він.

Крім волонтерства на вулиці, є ще й інші способи шахрайства на людському горі, які зявились з розвитком Інтернету. Мова йде про розміщення прохання допомогти у соціальних мережах. Вони розвязали руки шахраям. Фотографію хворої дитини легко знайти в Інтернеті, написати кілька жалісних слів - і оп-ля! - гроші капають на банківську картку. Особливим цинізмом відрізняються покидьки, що обкрадають дитячі рахунки - українська благодійність знає безліч таких випадків.

Нагадаємо, цього року журналісти мережі міських сайтів CitySites запитували у своїх читачів, як вони реагують на прохання про допомогу хворим дітям у соцмережах і досліджували кому потрібні хворі діти.

Зазначимо, наявність видів шахрайства на благодійності не означають, що хворі їх не потребують. За статистикою МОЗ, сьогодні майже 80% дітей мають одне або кілька захворювань, лише 15-20% малюків народжуються цілком здоровими, у кожної третьої дитини фіксуються відхилення у фізичному або психічному розвитку.

За матеріалами "032.UA"

Просмотров: 491
Опубликовано организацией Янголятко
Категория новостей Публикации
Социальные ссылки
Другие новости организации
Уже сказали
    На данный момент на этой странице нет комментариев.
Уважаемый посетитель, комментарий на портале могут оставлять только зарегистрированные пользователи и организации. Если у Вас есть аккаунт, войдите. После входа Вы можете пользоваться всем сервисом на портале.
  • VK
  • Facebook
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Задать вопрос модератору
Здесь можно написать письмо модератору
Ваше имя
Ваш email
Текст