Петриківський розпис: минуле в сучасному МБФ Портал, MBF Портал, mbfportal.com
Дата публикации: 12.11.2012 в 17:41

Петриківський розпис: минуле в сучасному

Петриківський розпис: минуле в сучасному

Запрошуємо на виставку «Петриківський розпис: минуле в сучасному»! Відкриття виставки – 16 листопада 2012 року о 13.30. Ініціатори та організатори виставки  Центр Української Культури та Мистецтва,  Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».

Основу експозиції складають роботи дітей – вихованців Центру дитячої творчості «Барви України», м. Вінниця. На виставці представлено понад 50 дитячих робіт. Більшість мотивів творів виставки навіяні відвідуванням талановитою малечею славетного центру петриківського розпису – с. Петриківки. В дитячих роботах живе гармонія і щастя, радість соняхів та подих вітру, спогади птахів та чистий світ казкових мрій.

Центр дитячої творчості «Барви України» створено 2001-го року художником-живописцем Світланою Телець. Нині творча спілка налічує понад 150 юних художників. Її відвідують діти та молодь, віком від 4 до 30 років.

Підтвердженням успішної одинадцятирічної діяльності центру є гран-прі та перемоги учнів на міжнародних фестивалях в Японії, Китаї, Словенії, Польщі, Росії, Угорщині, Іспанії та Італії. Чимало робіт вихованців знаходяться у приватних колекціях світу.

Програму навчання дітей та юнацтва петриківському розпису у Центрі «Барви України» було започаткована у травні 2011 року. Назва цієї програми – «Петриківський розпис – зв’язок минулого з сьогоденням». Черпаючи з джерел петриківських народних розписів, вихованці центру передають у сучасному вимірі світ гармонії та духовності. Адже історія петриківського розпису невід’ємна від історії України.

Історія петриківського розпису тісно пов’язана з Запорізькою Січчю. Невичерпним першоджерелом для розписів хат у селах навколо Січі був світ природи, який оточував ці села. Квіти, ягоди, калина, соняхи, колоски, листя, птахи і комахи у вигляді фантастичних квітів прикрашали стіни хат. Розписи були обов’язковими, вважалося, що вони були оберегом від заздрощів і зла, а також запорукою добробуту і злагоди в родині.

Виставка триватиме із 16 по 30 листопада 2012 р. в Центрі Української Культури та Мистецтва. Ласкаво просимо! Вхід вільний!

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ
вул. Хорива, 19-В
ст. м. Контрактова площа
(вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
Час роботи виставкового центру:
Пн.-Пт. – 10:00 – 19:00 Сб. – 10:00 – 18:00

Просмотров: 5281
Категория новостей Анонсы
Социальные ссылки
Другие новости организации
Уже сказали
    На данный момент на этой странице нет комментариев.
Уважаемый посетитель, комментарий на портале могут оставлять только зарегистрированные пользователи и организации. Если у Вас есть аккаунт, войдите. После входа Вы можете пользоваться всем сервисом на портале.
  • VK
  • Facebook
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Задать вопрос модератору
Здесь можно написать письмо модератору
Ваше имя
Ваш email
Текст